Ospel

Estreinaldi ofiziala: Fantasiazko eta beldurrezko Zinemaren 31.Astea

sariak

9’5 FESTIVAL DE CINEMA DE TERROR DE SABADELL 2021

Bigarren Saria

TRAPPED FILM FESTIVAL 

Best Cinematography
Best Screenplay
Best Production Design
1st Place Horror Short Film

THE INDEPENDENT HORROR MOVIE AWARDS

Best Special Effects
Best Monster
Best Gore

HALLUCINEA FILM FESTIVAL 

Best Horror Short Film

 

Sinopsia

Amalurren ondarea Julian semeari transmititzen saiatuko da Dolores, azken sorginkerietako bat. Inazio aita familiarraeta agnostikoa da, eta egoera zail batera eraman ditu. Amaren magiak ere ez ditu salbatuko.

HERRIALDEA: ESPAINIA

URTEA: 2020

IRAUPENA: 17

KOLOREA

SOINUA: DOLBY 5.1

HIZKUNTZA: EUSKERA

AZPITITULUAK: INGELESA, GAZTELANIA, EUSKERA, FRANTSESA ETA ITALIANOA

JATORRIZKO FORMATUA 4K

ERAKUSTEKO FORMATUA MOV 2.35:1

EKOIZLE TALDEA

EKOIZLEA:XANTI RODRIGUEZ

EKOIZLE EXEKUTIBOA: YARA VERGARA

IDATZITA ETA ZUZENDUTA: XANTI RODRIGUEZ

ZUZENDARI LAGUNTZAILEA: YARA VERGARA

GIDOIA: XANTI RODRIGUEZ

STORYBOARD: XANTI RODRIGUEZ

ANTZEZLE TALDEA

DOLORES: AMANCAY GAZTAÑAGA

INAZIO: IKER GALARTZA

JULIÁN: JON ETXEBERRIA

TOMÁS: JOSE CRUZ GURRUTXAGA

 

ARGAZKI TALDEA

ARGAZKI ZUZENDARIA: XANTI RODRIGUEZ

KAMERA TEKNIKARIA: AITOR GOENAGA

KAMERA TEKNIKARIA: RUBÉN OTERO

FOKISTA: ALEX BERASATEGI

DRONA: ALEX BERASATEGI

SOINU TALDEA

SOINU ZUZENDARIA: XANTI SALVADOR

ZUZENEKO SOINUA: XANTI SALVADOR

ZUZENEKO SOINUA: IÑAKI DÍAZ

BSO: JOSEBA BERISTAIN

MUSIKARIAK: XABIER ZEBEIRO & MARKEL ZEBEIRO

NAHASKETAK: MIKEL F. KRUTZAGA

 

ESZENOGRAFIA TALDEA

ARTE ZUZENDARIA: XANTI RODRIGUEZ

DEKORAZIO ZUZENDARIA: MENO MARTÍN

KOKALEKU ZUZENDARIA: XANTI RODRÍGUEZ

LOKALIZATZAILEAK: XANTI RODRÍGUEZ & YARA VERGARA

 

JANTZI TALDEA

JANTZIEN DISEINATZAILEA: SAIOA LARA

JANTZIEN LAGUNTZAILEA: JUGATX URABAYEN

JOSTUNA: ITXASO BEISTEGI

JOSTUNA: KARLA BIONDINI

 

ILE-APAINDEGI ETA MAKILAJE TALDEA

MAKILATZAILEA: SONIA MURO

LE-APAINTZAILEA: ROSA GARCÍA

FX ARTISTA: IRREAL STUDIOS

 

POST-PRODUKZIO TALDEA

ETALONAJEA: NATXO SAINZ

DCP: IRUSOIN

IRUDI MONTAIA: XANTI RODRIGUEZ

SOINU-MUNTATZAILEA: XANTI SALVADOR

IZAKI MODELAKETA AND RIGGING: MOISÉS GARCÍA & JESÚS GARCÍA

CGI ETA ATTE ARTISTA: XANTI RODRÍGUEZ ESTUDIO

FANTASIAZKO ETA BELDURREZKO ZINEMAREN 31. ASTEA ( Estreinaldi ofiziala, Donostia, Euskadi)

CRASH – Mostra Internacional de Cinema Fantástico
FANTBOI
Pilas en Corto
Cortada
Premios de Cine y Series Blogos de Oro
Nox Film Fest 2021
Infierno en los Andes Fest
CYBORG FILM FESTIVAL
Festival del Cinema di Cefalù
FESTIMATGE- Festival de la imatge de Calella
Gravedigger Dave”s Anthology Festival
Stir & Fry International Short Film Festival
Festival de Cine Creat Rivas en Rivas Vaciamadrid
FANT27-Bilbao Fantasy Film Festival
Cryptshow Film Festival
Trí Rivers Film Festival
17th Grossmann Fantastic Film & Wine Festival
Midwest Si-Fi Short Film Festival
Thrills, Chills, and Kills Summer Film Fest

Sinopsia

Amalurren ondarea Julian semeari transmititzen saiatuko da Dolores, azken sorginkerietako bat. Inazio aita familiarraeta agnostikoa da, eta egoera zail batera eraman ditu. Amaren magiak ere ez ditu salbatuko.

HERRIALDEA: ESPAINIA

URTEA: 2020

IRAUPENA: 17

KOLOREA

SOINUA: DOLBY 5.1

HIZKUNTZA: EUSKERA

AZPITITULUAK: INGELESA, GAZTELANIA, EUSKERA, FRANTSESA ETA ITALIANOA

JATORRIZKO FORMATUA 4K

ERAKUSTEKO FORMATUA MOV 2.35:1

EKOIZLE TALDEA

EKOIZLEA:XANTI RODRIGUEZ

EKOIZLE EXEKUTIBOA: YARA VERGARA

IDATZITA ETA ZUZENDUTA: XANTI RODRIGUEZ

ZUZENDARI LAGUNTZAILEA: YARA VERGARA

GIDOIA: XANTI RODRIGUEZ

STORYBOARD: XANTI RODRIGUEZ

ANTZEZLE TALDEA

DOLORES: AMANCAY GAZTAÑAGA

INAZIO: IKER GALARTZA

JULIÁN: JON ETXEBERRIA

TOMÁS: JOSE CRUZ GURRUTXAGA

 

ARGAZKI TALDEA

ARGAZKI ZUZENDARIA: XANTI RODRIGUEZ

KAMERA TEKNIKARIA: AITOR GOENAGA

KAMERA TEKNIKARIA: RUBÉN OTERO

FOKISTA: ALEX BERASATEGI

DRONA: ALEX BERASATEGI

SOINU TALDEA

SOINU ZUZENDARIA: XANTI SALVADOR

ZUZENEKO SOINUA: XANTI SALVADOR

ZUZENEKO SOINUA: IÑAKI DÍAZ

BSO: JOSEBA BERISTAIN

MUSIKARIAK: XABIER ZEBEIRO & MARKEL ZEBEIRO

NAHASKETAK: MIKEL F. KRUTZAGA

 

ESZENOGRAFIA TALDEA

ARTE ZUZENDARIA: XANTI RODRIGUEZ

DEKORAZIO ZUZENDARIA: MENO MARTÍN

KOKALEKU ZUZENDARIA: XANTI RODRÍGUEZ

LOKALIZATZAILEAK: XANTI RODRÍGUEZ & YARA VERGARA

 

JANTZI TALDEA

JANTZIEN DISEINATZAILEA: SAIOA LARA

JANTZIEN LAGUNTZAILEA: JUGATX URABAYEN

JOSTUNA: ITXASO BEISTEGI

JOSTUNA: KARLA BIONDINI

 

ILE-APAINDEGI ETA MAKILAJE TALDEA

MAKILATZAILEA: SONIA MURO

LE-APAINTZAILEA: ROSA GARCÍA

FX ARTISTA: IRREAL STUDIOS

 

POST-PRODUKZIO TALDEA

ETALONAJEA: NATXO SAINZ

DCP: IRUSOIN

IRUDI MONTAIA: XANTI RODRIGUEZ

SOINU-MUNTATZAILEA: XANTI SALVADOR

IZAKI MODELAKETA AND RIGGING: MOISÉS GARCÍA & JESÚS GARCÍA

CGI ETA ATTE ARTISTA: XANTI RODRÍGUEZ ESTUDIO

FANTASIAZKO ETA BELDURREZKO ZINEMAREN 31. ASTEA ( Estreinaldi ofiziala, Donostia, Euskadi)

Making of